hirdetés
2025. július. 23., szerda - Lenke.
hirdetés

Az Alzheimer's & Dementia folyóiratban jelent meg a National Taiwan University kutatóinak cikke, amelynek fő megállapítása szerint a szemek közötti retinavastagság finom különbségei korai és könnyen hozzáférhető biomarkerként szolgálhatnak az enyhe kognitív károsodás és a fizikai gyengeség kombinációjából álló, nagy kockázatú állapot kimutatására.

A Debreceni Egyetem kutatója, Szántó Magdolna sikeresen szerepelt a Magyar Tudományos Akadémia Lendület Programjának pályázatán.

A hagyományos gluténmentes snackeknél több rostot és fehérjét tartalmaz az a növényi alapú gluténmentes keksz, melyet az SE Dietetikai és Táplálkozástudományi Tanszéke fejlesztett ki.

Módosított piroptotikus vezikulumok beültetésével akadályozható meg az agresszív tumorok kiújulása, írja az OTSZ Online.

Olyan optogenetikai eszközöket fejleszthetnek, amelyek hosszútávon a farmakológiában és a gyógyításban egyaránt hasznosíthatóak lesznek.

hirdetés

Olyan, a szkizofrénia kialakulásának molekuláris alapjait vizsgáló kutatás indult, amely segítheti a betegek személyre szabott kezelését.

Egy török tanulmány szerint a Pfizer–BioNTech Covid–19-vakcinája hatással lehet a szaruhártya belső rétegére – ami ha hosszabb távon is fennáll, akár látásproblémákhoz is vezethet, írja az Index.

Az izraeli háborús körülmények közepette született meg a bioengineerált bőr, ami felgyorsíthatja az égési sérülések gyógyulását, írja a hirado.hu.

hirdetés