2012. május. 21., hétfő - Konstantin.

E-Alap: még a tervszámok sem véglegesek

A jövő évi költségvetési tervekről eddig csak nyilatkozatok vagy sajtóközlemények születtek, így azt sem lehet tudni, hogy a Matolcsy György által néhány napja bejelentett, az egészségügy bevételeit növelő tételek mennyire javítják az E-Alap egyensúlyát.

hirdetés

A munkavállalókra kirótt egyszázalékos, valamint a vállalkozókra kirótt további 1,5 százalékos járulékemelés mintegy 120-160 milliárdos többletbevételt hozhat.

Körülbelül nyolcmilliárdot remélnek a német mintára bevezetendő új baleseti különadóból. További bevételnövelő tételként forog a kormányzati egyeztetéseken, hogy az ellátásukra maguk szerződők 5400 forintját megemelnék akkora összegre, mint amennyit az állam fizet a szociálisan rászorulók után. Ez körülbelül az egyéni szerződők díjának megduplázása lenne, ám erről még nincs döntés.

De bármennyi extrapénzt is hoznak össze a döntéshozók majd a parlamentben az E-Alap egyensúlyához, az csak az állam kiadásait mérsékli, mert ennyivel adnak majd kevesebbet az adóforintokból az egészségügyre. Azaz a szolgáltatásokra költhető pénz biztosan nem lesz több. Információk szerint a mintegy 1400 milliárddal gazdálkodó alap jövő évi költségvetésében még a tervszámok sem véglegesek. Több verzió is játszik a különböző szakértői tárgyalásokon. Értesülések szerint van olyan is amely nullszaldósra, de van olyan is – és ez látszik a legreálisabbnak –, ami negyedére csökkentené az idei tervezett 87 milliárdos hiányt.

(forrás: Népszabadság )
Olvasói vélemény: 0,0 / 10
Értékelés:
A cikk értékeléséhez, kérjük először jelentkezzen be!
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
 

Fogfájásom ellenére pár hete nem láttak el a Központi Stomatológiai Intézet Ambulanciáján úgy, hogy rendelési időben mentem és minden hónapban fizetem a tb-t.

Süvít a szél a völgy felett. A mocskos terv, ím füstbe ment... Giulio hűséges betegei egy emberként átjelentkeztek az orvos által jelenleg helyettesként ellátott cserépváraljai praxisba. A folyamat tegnap informatikai szinten is megvalósult.

Alkohol, drog, szex, párkapcsolat. Suli, sport, szabadidő, szórakozás. Függőség, betegség, tabu. Minden, ami foglalkoztatja és meghatározza az y generációt.

Előadásom után prof. dr. Merkely Béla, a kardiológiai társaság elnöke azt a kérdést tette fel, amit ilyenkor szoktam kapni: mit kezdjen az internet térnyerésével egy olyan idősebb orvos, akinek nincs ideje egész nap az internet előtt ülni. A kérdés lehetőséget adott arra, hogy három tévhitet is eloszlassak...